گرانترین هواپیمای های خصوصی جهان در دست چه کسانی است؟

5 هواپیمای لوکس و گرانقیمت جهان که دارای مالکان خصوصی هستند عبارتند از:

شاهزاده الولید بن طلال: این شاهزاده سعودی مالک یک ایرباس 380 به ارزش 500 میلیون دلار است داخل ایرباس طلال اتاق با حوضچه آب معدنی، وسایل سرگرمی و رفاهی، سرویس های بهداشتی از جنس سنگ مرمر، یک پیانو بزرگ، گنجایش برای پذیرش 10 نفر مهمان و … وجود دارد. 

آلشیر عثمانف: تاجر روسی متولد ازبکستان است مالک دو فروند ایرباس 340  و 300 به ارزش 350 میلیون دلار است.ثروت خالص وی از 8/15 میلیارد دلار فراتر می رود هواپیمای جت وی از هواپیمای اختصاصی ولادیسه پوتین هم بزرگ تر است. 

سلطان برونئی: حسن البلکیا سلطان برونئی ثروتمند ترین پادشاه در جهان است او دو فروند هواپیمای بوئینگ 747 و 430 به ارزش 233 میلیون دلار دراختیار دارد که البته جدا از جت های سبک دیگر وی هستند. داخل بوئینگ ها امکانات کامل یک خانه مجلل به چشم می خورد وان و جکوزی موجود درحمام هواپیمای سلطان برونئی از طلای خالص ساخته شده است. 

ژوزف لائو: میلیاردر هنگ کنگی یک فروند بوئینگ وی آی پی 747-8I در اختیار دارد که 153 میلیون دلار ارزشگذاری شده است این هواپیما به مدرن ترین تجهیزات و فن آوری های روزدنیا مجهز است. 

دونالد ترامپ: تاجر و بازرگان آمریکایی دارای 5/3 میلیارد دلار ثروت است و مالک یک فروند بوئینگ 757 می باشد. این هواپیما 100 میلیون دلار قیمت دارد طراحی داخلی آن کاملا اشرافی است.

 
منبع: نورنیوز
گرانترین هواپیمای های خصوصی جهان در دست چه کسانی است؟ was last modified: سپتامبر 1st, 2015 by کانتر شماره یازده

One thought on “گرانترین هواپیمای های خصوصی جهان در دست چه کسانی است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.